Václav Klaus a KGB…

15. 10. 2009 11:00:00
Před několika lety mi můj známý vyprávěl o „spících buňkách KGB" u nás i v dalších zemích - o osobách a strukturách napojených za minulého režimu na sovětskou KGB, které přežily pád komunismu a dnes jsou připraveny sloužit nadále ruským národním zájmům. Spíše jsem se tomu smál a to i přesto, že můj známý o tom něco musel vědět, když jeho strýc byl za komunismu vysoce postavenou osobou komunistické vojenské kontrarozvědky a viděl velmi dobře do praktik komunistických tajných služeb, včetně té sovětské... Před nedávnem jsem si na vyprávění mého známého vzpomněl a to v souvislostech, které bych původně neočekával a ve spojitosti s osobou, kde by mne to ještě před pár lety ani ve snu nenapadlo. Tou osobou je Václav Klaus...

Jsem kritikem konspiračních teorií a nemám rád, když lidé za událostmi všeho druhu potřebují stále hledat nějaké „skryté síly." Nicméně k úvahám o Klausově podivné orientaci a vztahům mě stále přivádí několik zřetelných a podivných souvislostí:

1) Klausova minulost - ač nestraník si v dobách tvrdé normalizace „pod hlavičkou Prognostického ústavu ČSAV" mohl volně cestovat do „zemí kapitalistického tábora."

2) Jeho úspěšné a načasované „vplížení" mezi disidenty v době rodícího se Občanského fóra, kde vždy usiloval o vlastní uchopení moci.

3) Klaus zodpovídá i za rychlý rozpad federace a bez referenda, tedy mez mandátu od občanů. Fragmentace a štěpení střední postkomunistické Evropy, na níž si Rusko trvale činí nároky jako svou sféru vlivu, je v silném mocenském zájmu Ruska v duchu hesla „rozděl a panuj."

4) Díky svému premiérskému působení v první polovině 90. let Klaus odpovídá za vytvoření bankovního socialismu a hlavně „chaotického a děravého" právního prostředí, v němž bylo prominentům a strukturám minulého režimu v celku beztrestně umožněno přejít od politické k ekonomické moci skrze problematickou „kupónovou privatizaci." Dodnes zůstávají díky nefunkčnosti českého soudnictví prominenti minulého režimu i „tuneláři" 90. let beztrestní...

5) Jakmile se stal prezidentem, byl to Klaus, kdo jako první polistopadová hlava státu navštívil Rusko a hlavně přijal prezidenta Putina v Praze vítajíce ho servilně v ruském jazyce.

6) Klaus byl dokonce vyznamenán Puškinovou medailí, kterou mu udělil ruský prezident Vladimir Putin za šíření ruské kultury...

7) Skandální Klausova obhajoba Ruska v jeho okupační válce v Gruzii v loňském roce nadělala naší zemi mezinárodní ostudu a zřetelně obnažila Klausův příklon k mocenským zájmům Ruska

8) To že Klausův skepticismus ke globálnímu oteplování a lidskému vlivu na něj je ve směru ruských zájmů, které nestojí o ekologizaci světového hospodářství, aby nepřišlo o „svou ropnou nadvládu," jen dokládá fakt, že polostátní gigant Gazprom zaplatil ruské vydání jeho knihy zesměšňující ty, kdo se snaží čelit globálním klimatickým změnám.

9) I když ODS, jejíž Klaus býval čestným předsedou, bojovala za americký radar v Brdech (vehementně odmítaný Ruskem), Klaus nikdy svou podporu pro radar explicitně neformuloval.

10) Musíme samozřejmě jmenovat i Klausův tzv. euroskepticismus, který je spíše snahou o likvidaci projektu Evropské unie za každou cenu. Že fragmentovaná, rozhádaná Evropa je v zájmu Ruska dnes jistě nikdo nepochybuje, neboť se pak stává snadnější obětí ruských intrik a vlivů.

 

Oponenti by mi jistě namítli, že přece Klaus vyznává hodnoty západního liberálního kapitalismu, které byly vždy pro KGB trnem v oku. Jenže Klausova podpora liberálního kapitalismu je zpravidla čistě účelová (aktivní politiku dělal spíše levicovou) a navíc dnešní snahy struktur „postKGB" nejdou ve směru podpory ideologie komunismu, ale především ve směru národních politických zájmů Ruska...

Jak jsem již řekl, nepatřím mezi milovníky konspirativních teorií a stále sám sebe snažím přesvědčit, že je to vše souhra okolností, anebo že Klause, zaslepeného pokročilým stadiem patologického narcismu, jen zneužívají vlivné proruské politické kruhy. Nicméně, fakt, že je to člověk poměrně inteligentní a svéprávný, spíše potvrzuje jeho vědomé zaměření k ruským zájmům a skupinám, které je prosazují.

 

Neexistují samozřejmě žádné přímé důkazy o spojení Klause se strukturami bývalé KGB či současných ruských tajných služeb, ale existuje až příliš mnoho politických kroků a postojů, které to naznačují nepřímo. I naše kontrarozvědka vícekrát potvrdila zvýšené aktivity ruských tajných služeb v naší společnosti. Zmiňuje nejen jejich vlivy v české politice, ale především v našich mediích. Nelze se tedy divit, že se o zmíněných souvislostech spojených s osobou Václava Klause u nás zatím téměř nepíše...

Autor: Václav Smrk | čtvrtek 15.10.2009 11:00 | karma článku: 47.95 | přečteno: 62011x

Další články blogera

Václav Smrk

Mučená ČSSD měla nominovat třeba Jiřího Fajta

Sociální demokraté stále ustupují hradní pomstychtivé šelmě, která je postupně trhá a ničí. Kdyby měli odvahu k protiútoku, tak by třeba jmenovali ministrem kultury Jiřího Fajta.

22.8.2019 v 6:36 | Karma článku: 18.01 | Přečteno: 576 |

Václav Smrk

Jak dlouho si necháme líbit Zemanovu neo-normalizaci?

Vyhození světově uznávaného odborníka Jiřího Fajta z Národní galerie a nástup Marie Benešové na post ministryně s cílem ovládnout státní zastupitelství. To jsou další dva nebezpečné kroky plíživé Zemanovy normalizace.

20.4.2019 v 10:35 | Karma článku: 27.65 | Přečteno: 729 |

Václav Smrk

ODS se otáčí k minulosti, když chce odpudivého politického dinosaura do čela senátu

ODS tvrdí, jak se změnila a odstřihla od své kmotrovské a zkorumpované minulosti. Teď to opět zpochybnila a nominovala Jaroslava Kuberu - vyčpělého politika Zemanova střihu na klíčový post.

7.11.2018 v 11:29 | Karma článku: 23.19 | Přečteno: 1359 |

Václav Smrk

Dosud nad ní balancoval, teď Nohavica do žumpy spadl

Jaromír Nohavica - v době totality jeden z hlasů odporu proti nenáviděnému režimu. Že nakonec podlehl vydírání a podepsal spolupráci s STB, by se dalo pochopit, ale že dnes panáčkuje před diktátorem Putinem, to už je silná káva.

5.11.2018 v 11:30 | Karma článku: 30.54 | Přečteno: 1507 |

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

V ČSSD hazardéři neprošli!

Ačkoli během anabáze kolem ministra kultury socialističtí předáci neustále pohár trpělivosti státotvorně zvětšovali, aby jí mohl pojmout co nejvíc a přetéct až v nejkrajnějším případě, nakonec nepřetekl.

25.8.2019 v 10:48 | Karma článku: 11.63 | Přečteno: 185 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Konečně jsem pana prezidenta pochopil

Vzpomínáte si na vyjádření Miloše Zemana z roku 2014 pro Čínskou ústřední televizi CCTV? Prý se chce v komunistické Číně poučit, jak stabilizovat společnost.

25.8.2019 v 8:00 | Karma článku: 28.39 | Přečteno: 642 | Diskuse

Jan Provazník

Podivná hra

Nyní je už vše jasné. Miloš Zeman s námi hraje prazvláštní hru. Ta hra by se dala nazvat: Co všechno vydrží občané této země.

24.8.2019 v 23:18 | Karma článku: 29.59 | Přečteno: 1104 | Diskuse

Libor Čermák

Přívrženci politické korektnosti by si neměli jen pro sebe přivlastňovat významná výročí!

Jestli mne něco dost zneklidňuje, tak to, když vidím, jak ti, co by rádi jiným lidem nasazovali za jejich názory náhubky a ti, co štvou proti prezidentovi a vládě, jak si chtějí pro sebe uzurpovat významná výročí.

24.8.2019 v 10:47 | Karma článku: 37.71 | Přečteno: 879 |

David Repecký

A teď Vám budu lhát o trestu smrti!

Již delší dobu zkouším zjistit, zda někdo ví, proč docházelo postupně ke zrušení trestu smrti v Evropě někdy od konce 19. století, tedy například kolem roku 1880.

23.8.2019 v 22:14 | Karma článku: 26.06 | Přečteno: 3658 | Diskuse
Počet článků 65 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2130

pedagog, kterému leží na srdci budoucnost naší země...

Najdete na iDNES.cz